Bekanntmachungen des Brünner ÖPNV

 • Do ulic vyjedou opět autobusy s cyklonosiči

  Od soboty 30. března 2019 opět zahajuje DPMB provoz autobusů s cyklonosiči. Na vybraných spojích linky 55 a linky 57 začnou jezdit vozy se speciálními nosiči, které pojmou až šest kol. V provozu budou až do konce října. Na vybraných spojích linky 55 bude autobus s cyklonosiči jezdit denně od 8 do 20 hodin. Na lince 57 pouze o víkendech a státních svátcích. Nakládat a vykládat kola bude možné jen na zastávkách, které jsou označeny symbolem jízdního kola a označen je i autobus s nosičem. Zastávky byly vybrány s ohledem na bezpečnost nakládání kol. Konkrétně se jedná o zastávky Židenice, nádraží, Špačkova, Zetor, Novolíšeňská, Jírova, Mariánské údolí a nově zastávka Lazaretní. Pro přepravu kol platí běžné smluvní přepravní podmínky IDS JMK.

  Příjemnou jízdu!

 • Service of the stop Hrad Špilberk (service on bus line 80 renewed)
  On Saturday 30 March 2019, the service on bus line 80 from Česká to Hrad Špilberk will be renewed.

   Line 80 will operate every day, serving the stops Česká, Úvoz and Hrad Špilberk. The boarding stop at Česká is located near the park on Moravské náměstí (stop of bus lines 81 and 82), the stop Úvoz is located on Údolní street (stop of trolleybus lines 38 and 39).

   Timetable can be found on our website in the sections ‘Route timetables’ and ‘Individual stop timetables’.

  The stop Hrad Špilberk will be served till the end of October 2019, when the service of line 80 will be ceased again.
 • Service on cyclo-bus lines 55 and 57 renewed
  On Saturday 30 March 2019, the cyclo-bus service (the selected connections which allow transporting bicycles on a special fixture) on bus lines 55 and 57 will be renewed.

   On bus line 55, these connections will operate every day, allowing the passengers to board the vehicle with a bicycle only at stops Lazaretní, Židenice, nádraží, Špačkova, Zetor, smyčka, Novolíšeňská, Jírova and Mariánské údolí.

   On bus line 57, these connections will operate on weekends and holidays only, allowing the passengers to board the vehicle with a bicycle only at stops Maloměřický most, Tomkovo náměstí, Halasovo náměstí, Haškova, Klarisky and Útěchov

   Bicycles in the special fixture on the vehicle’s back side are transported and fared according to the regular IDSJMK tariff, with no additional fee.

   Transporting bicycles inside the vehicle on lines 1 – N99 is still allowed but boarding must be approved by the driver of each vehicle! While boarding with a bicycle, use the door designated for boarding with baby strollers. Transporting a bike inside the vehicle is fared according to the regular IDSJMK tariff.
 • Zahájení plavební sezóny 2019 a Den otevřených dveří na Lodní dopravě

  Zveme všechny příznivce lodní dopravy na slavnostní zahájení 73. plavební sezóny. Součástí je i Den otevřených dveří v areálu Lodní dopravy. Jedná se první letošní akci, kterou jsme pro vás připravili v rámci oslav výročí 150 let městské hromadné dopravy v Brně.

  Začínáme v 10 hodin 13. 4. 2019 v přístavišti Bystrc.

  10:00   Slavnostní nástup kapitánů
  10:30   Spouštění lodě na hladinu
  10:45   Odjez lodí na krátkou vyhlídkovou plavbu
  11:30   První odjez lodě podle jízdního řádu

  11:00 – 17:00   Den otevřených dveří v areálu Lodní dopravy

  Těšíme se na vás.
  DPMB, a. s.

 • Zuletzt geändert: 15.07.2017 17:14
 • von Christoph